0 850 650 0 372
ÜRÜNLER
ÖZEL DOĞRAMA GRUPLARI
ÖZEL DOĞRAMA GRUPLARI | Alkomsan Yapı Teknolojileri |0 850 650 0 372

ÖZEL DOĞRAMA GRUPLARI

Kurşun Geçirmez Doğrama

Alkomsan | AR 83 Kurşun Geçirmez Doğrama Sistemi

Yeni oluşan dünya düzeninde, tüm sivil ve askeri yerleşim alanları maalesef terörist eylemlerin odağı haline gelmektedir. Buna karşılık, bina dış cephelerinde alınan yapısal tedbirler, bombalı saldırılarda oluşacak muhtemel yaralanma veya ölüm olaylarının engellenmesini sağlayacaktır. Bu noktada, ERADOOR  grubu tamamen kendi bünyesinde BomSTOP bombaya dayanıklı kapı ve cephe sistemi tasarım ve üretimlerini gerçekleştirmiştir.İlk ürünlerin, ASTM ve EN standartlarına göre bombaya karşı dayanıklılık saha testleri, İngiltere'de uluslar arası test laboratuarında başarı ile tamamlanarak sertifikalandırılmıştır. Her binaya özgü saldırı senaryoları için özel çözümler üretilmekle birlikte, muhtemel bombalı saldırılar için; 100 kg TNT patlayıcı 23,5 m mesafe testleri, 12 kg TNT patlayıcı 5,5 m mesafe testleri, 20 kg TNT patlayıcı 4 m mesafe testleri yüksek güvenlik ve hasarsız koruma sınıflarında başarılı bir şekilde sonuçlanmıştır.

Yangına Dayanımlı Alüminyum Doğrama

Alkomsan | Yangına Dayanımlı Alüminyum Doğrama

Yangın, insanoğlunun karşılaşabileceği tehlikeler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Önceden düşünülmüş yapısal tedbirlerin yokluğu halinde pek fazla seçeneğimiz yoktur. FP67 Yangına Dayanıklı Alüminyum Kapılar tüm fonksiyonelliğinin yanısıra, 60 dakika boyunca yangının yayılma alanını en az seviyede tutar ve/veya insanların güvenli bölgelere kaçışını sağlar. Duman ve ısı, yangında zarar veren iki temel unsurdur ve FP-67 bu unsurlara maruz kalınmasına izin vermez.

Yangın anında, belirtilen sürelerde kapının durağan, bütün kalması ve sınır değerlerin üzerinde sıcaklık artışına izin vermemesi gerekmektedir. Tüm bu özelliklerin standartlara göre  yapılacak testlerle ispatlanmış olması gerekmektedir.

Hollanda - Yapı ve Binalarda Yangın Araştırma Merkez Laboratuvarında (TNO Building and Construction Research Centre for Fire Research) Yangına dayanıklılık testlerinden görüntüler.

Yangına Dayanımlı Paslanmaz Doğrama

Yangına dayanımlı paslanmaz doğrama 1,5 mm galvanizli saçtan imal edilmektedir .

Yangın anında kapalı duruma geçer ve yangının bir mekandan diğer mekana dağılmasını önler. 30, 60, 90, ve 120 dakika, alevlerden ve dumandan koruma sağlar. 

Cam alanında bir kısıtlama olmadığından, camlı yangın doğramaları, çok zarif, şık, estetik ve diğer camlı doğramalardan farksızdır.

Estetik görüntünün yanı sıra yangından yüksek koruma sağlar.

Bombaya Dayanımlı Doğrama

Gün geçtikçe artmakta olan terörist faliyetlerin hedefleri arasında askeri alanların yanında son dönemlerde daha da ağırlığı artan sivil hayat alanlarının da olduğuna ne yazık ki şahit olmaktayız. Binalarda alınacak yapısal tedbirler ile olası bombalı saldırılarda ki muhtemel yaralanma ve ölüm olaylarının engellenmesi sağlayacaktır. Örneğin ERADOOR  markasının geliştirdiği bombaya dayanıklı kapı ve cephe sistemi tasarımları İngiltere'de uluslar arası test laboratuarında başarı ile tamamlanarak sertifikalandırılmıştır. 

Hırsızlığa Karşı Kapı ve Pencere Sistemi

Alkomsan |  Hırsızlığa Karşı Kapı ve Pencere Sistemi

Hırsızlığa Dayanıklı

ST 70 BR doğrama sistemi, kendine özgü çizgisi ile size modern ve estetik bir görünüş sunarken, aynı zamanda hırsızlığa karşı dayanıklılık ve ısı yalıtımı gibi üstün teknik özellikleri de beraberinde getirmektedir. Genel istatistik verilerine göre; çok katlı binalarda yaşanılan hırsızlık olaylarının yaklaşık % 20 'si  pencerelerden, % 26'sı balkon kapılarından, tek katlı binalarda ise yaklaşık % 26'sı pencerelerden % 52'si balkon kapılarından gerçekleşmektedir. WK2 (BR2) sınıfı hırsızlık olaylarında, hırsız pencereyi veya kapıyı ilâve aletlerle (tornavida, cımbızla, kama) kırıp açmaya çalışmaktadır. Bu tip saldırılarda, insanların doğasında yer alan barınma ihtiyacı, günümüz modern binalarında ? güven ? duygusu ile birlikte yaşatılabilmelidir. Bu noktada, ST 70 BR hırsızlığa karşı dayanıklı kapı ve pencere sistemleri tüm ihtiyaç ve beklentilerinizi karşılamaktadır.

Ürün Görselleri

BİZE ULAŞIN ?

7 / 24 TELEFON : 0 532 165 12 17