0 850 650 0 372
ÜRÜNLER
ÖZEL CAM GRUPLARI
ÖZEL CAM GRUPLARI | Alkomsan Yapı Teknolojileri |0 850 650 0 372

ÖZEL CAM GRUPLARI

Kurşun Geçirmez Cam

Kurşungeçirmez camın mermiyi durdurma yeteneği camın kalınlığı tarafından belirlenir. Seri atış yapabilen bir silahtan çıkan mermiler, normal bir el tabancı ile yapılan atışlardan farklı olarak çok sayıda cam ile çarpışır. Bu durumda, daha kalın kurşungeçirmez cama ihtiyaç vardır.

Bunun yanında, bir yönden gelecek kurşunları tutabilirken diğer yöne kurşunun geçmesine izin veren tek yönlü kurşungeçirmez camlar da mevcuttur. Bu da saldırıya bir kimse cevap verme olanağı sağlar. Bu tip kurşungeçirmez camda narin ve esnek malzeme kullanılır.

Radyasyon Geçirmez Cam

Radyasyonu engelleyen camlar gamma ve x-ışınlarına karşı en uygun korumayı sağlar. RD30 düşük voltajdaki x-ray ışınları, RD50 ise yüksek voltajdaki x-ray ışınları için geliştirilmişlerdir. Bu camlar özellikle bölme duvarlar, kapılar ve pencereler için imal edilmişlerdir. Bu şekilde mahallerde korunma sağlanmakla birlikte uygun saydam görüntü elde edilir.

Camlar bu özellikleri sayesinde hastanelerin, medikal ofislerin, araştırma merkezlerinin, tanı  merkezlerinin mimari uygulamalar açısından ideal çözüm ürünü olmuştur.

Yangın Camları

Yangın dayanımlı camlar, konutlardan otellere, iş merkezlerinden alışveriş merkezlerine ve havaalanlarından hastanelere kadar hemen her yerde, iç ve dış mekânlarda, kapılarda, çatılarda, her türlü bölmede uygulanabilmektedir. Özellikle dış cephe uygulamalarında büyük öneme sahiptir.
Türkiye de  ERADOOR firmasının en popüler ürünlerinden Yangın Dayanımlı Camlar Bütünlük (E) sınıfında Pyran, Bütünlük ve Yalıtım (EI) sınıfında ise   mimari cam çözümlerinde önemli referanslara sahiptir.”

Ürün Görselleri

BİZE ULAŞIN ?

7 / 24 TELEFON : 0 532 165 12 17